Biraz kahve, birkaç fincan kadar ve ardından köpüklerinden kopmamak için direnen kocaman bir bira. Evet, şimdi biraz gözümü açar gibi oldum. Neden bir duble de rakı içmiyorum ki? Evde buz var mıydı?

Yataktan kalkman demek uyanmak istediğin anlamına gelmez lakin yataktan kalkmışsan eğer uyanmış insanlar gibi davranmalısın. Öyle ya da böyle misal uyku sersemi, neticede sersem insanları kimse sevmiyor. Mahmur olanlar seviliyor lakin sersemleri sevmiyor insanlar.

Uyanmıştım. Biraz beyaz peynir alabilir miyim lütfen. Maksadım kahvaltı etmek değil, kahvenin üstüne bir duble rakıma eşlik etsin yeter.

Misafir kabul etmeyi sevmiyorlar, bu dünyada misafir olduklarını bilen herhangiler. Kapı çalmadan açmayı seviyorum. Sürpriz hamilelik gibi değil. Leb demeden leblebinin dilimde bıraktığı tuz, çat kapı muhabbet.

Nefesim tenha ise eğer şarkılardan şiirlerden beslenirdim. Nefestir, iyi bir şarkı doğru bir şiir akciğerlerime. İyisi doğrusu yoktur ya şiirin şarkının, nefes alabiliyorsan yaşayabilirsin işte. Karbon monoksit haram değil ki bünyeme.