Bana baksana sen dedi kadın. Onu görmezden geldiğim çok mu belli oluyordu?

Beni yalnız bırak lütfen diyecek kadar kalabalıktı zihnim. Yaratıcıya olan aşkım, insanlarla arama giriyordu. Dedim ya zihnim çok kalabalıktı.

Acı insanları olgunlaştırır mı bilmem ama yüzsüzleştirir dedi kadın. Hem de tek seferde.

İnsanlar artık yüksek çözünürlüklü ilişkileri tercih ediyordu. Görüntü kalitesi ne kadar yüksek olursa o kadar fazla fedakârlıkta bulunuyor ve kalplerinin bataryalarını düzenli şarj ediyorlarlar. 

Herkesin hayallerinde dokunmatik bir sevgili ve limitsiz internet paketi vardı. Başka türlü iletişim kurmak artık imkânsızdı belki de.

İnsanlar ne ağlıyor, ne de gülüyordu, hepsinin kısa yolu vardı artık. Yüz mimikleri neden vardı ki? Yada kaçımız yüzündeki mimikleri doğru kullanabiliyordu? Klavyeler dururken.

Çok merak ediyorum ne zaman birisi çıkıp ta tüm sorgularımı kıvırıp bir yerime sokacak? Hayır meraklısı değilim ama insanların tavrı bu.

Bana kıçını dönüp yatman tavır mı sevgilim? Öyleyse sabah uyandığımızda önce tavrını sikeyim.

— Ruh hastası, psikopat, delisin, çok delisin işte.
— Bir daha söyle.
— Beni becermen için yalvartma dedim.
— Yalvarışlar, iniltiler dudaklardan ancak bu kadar güzel akabilir. Aksın ruhun dudaklarından.
— Delirmiş bir hayvansın sen, Allah belanı versin.

Sadece sen öyle istedin diye, Allah belamı verebilir miydi?
Peki, öyleyse bela dönüp dolaşıp seni de bulabilir miydi?

Sadece sen öyle istedin diye, şimdi yalnız uyunabilir mi? Banyoda bir sigara yakıp, eflatun renk fayans mı olurmuş diye ince serzenişler evet sadece ben öyle istedim diye ikindiden sonra boy abdesti alınabilir miydi?

Tövbe, tövbe dedi kadın, sen beni günaha sokacaksın. Kadının doğum yeri günahtı zaten, boş konuşuyordu.

İçinden hüzün geçen şarkı, işte burada çalmaya başlıyordu.

Sabahları güzel şarkılar dinleyip paylaşan insanları hiç bir zaman anlamadım. Acaba rüyalarında benim görmediğim neyi görüyorlardı?

Neden bir insanla arama bir şarkı girsin ki? Besteler, güfteler ruhları kökünden etkilesin?
Şarkılar tanrıdan bir parçamı? Beethoven hangi dinin elçisi?

Varlık, yokluluğun yan komşusu ve sabahları kapı eşiğinde bir günaydını esirgiyorlar birbirlerinden.

Kaliteli bir puroyu, ucuz bir çakmakla tutuşturabildiğinize göre? Neden eş seçimleriniz denk olsun? Esmerlerden hoşlanalar, sarışın mı? Sarışın sevenler renkli gözlü? Uzun boylu kadınların anneleri de uzun?

Çok kilolu değildim ama pantolonlarımın sökülmesi bir rutindi artık. Çok yalnız da değildim ama depresyonda bir rutindi artık.

Not kâğıtlarına barkotlar çizip kasiyerin avuçlarına uzattım, sorular sorular, kredi kartı mı nakit mi beyefendi? Kapitalist monarşinin düşsel gaddarlığı bu yaşanılan.