Harcanmış bir hayatın, üstü kalsın denen fazlalığı kadar beyhude hissederken kendimi, gayri safi milli hâsıla dan banane ki?

Darphanedeki makinelerin para karşılığında satın alınıyor olması da abes. Acaba peşin mi alıyorlar?

Benzin olmuş beş lira, aylık akbil almak isterseniz ödeyeceğiniz tutar yüz on lira.

En sevmediğim yanım, sevdiğim kadınlara onları sevdiğimi söylememek olsa gerek. Ayrılıklarım kalıtsal hasarlara yol açmış olmalı ki bünyemde, sevmektense, ayrılmamayı tercih ediyor, beni tüketmekte olan biyolojik mekanizmam. Beraber olmadığınız hiçbir sevdiğinizle ayrılamazsınız ve sırf bu yüzden platonik sevgilerimin üstüne kıyılan onlarca nikâhım var benim.

Kucak dolusu sevgi, sözü çok yavan geliyordu kulaklarıma. Bir sepet dolusu sevgi dedim ama benimkisi turfanda.

Elma dediler, elma suyu dedim. Kahvaltı dediler, elma suyu ve Gordon cin dedim. Sen ne dediğini bilmiyorsun dedikçe, ruhu sağır kızarmış patlıcan yürekliler, aynısından bir tane daha dedim.

Satırların arasına bıraktığım boşlukları, bir nefes molası olarak algılayın lütfen. Madem içinde kahvaltı geçen duygularımın sofrasına ortak ediyorum sizi. Sindire sindire tanık olun, ruhu açlıktan sefil adamın kral kahvaltısına.

Bakkallarda satılan sigaranın en güzel yanı, filtreli oluşudur. Sonuna kadar da içseniz, geride iz bırakıyorsunuz, kimi zaman dudaklarınızın mührünü kimi zamanda parmak uçlarınızın kudretini. Kül olmuş bir nefesten geriye, ezmek suretiyle filtresini.

Aşık oluşunuzun en güzel yanı, acemi oluşunuzdur. Sonuna kadar da sevseniz, geride sadece hatıra bırakıyorsunuz, kimi zaman ilk öpücüğünüzü, kimi zamanda ilk sevişinizi. Mazi olmuş bir aşktan geriye, küfretmek suretiyle acemiliğinizi.

Çalkalamadan ayran içmek mi, çalkaladıktan sonra kola içmek mi?
Sevdiğini söyleyip, yeni sevişmelere ve ardından yeni ayrılıklara yol açmak mı?
Susup, hiç ayrılmamak mı? Kaldırıma atılmış masalarda içilen gündüz rakıları eşliğinde sevdana ağıt yakmak mı? Yoksa için mi yansın? yüksek katlı bir apartmanın sekizinci katı misali.