Dönmeli Dünya

Dönme-li Dünya

Sahibinden kiralık rüyalar ve hiçte kuş tüyü olmayan yataklarda süresi sekiz saati geçmeyen uykular şehriydi yaşadığım kent.

Yaşamak dedim, hayır benden önce birisi çıkıp söylemişti bunu mutlaka. Yaşamak, pamuk ipliğine bağlı ve pamuk denen meret ipek böceğinin kozasına. Birileri n’olur beni tarım ve hayvancılık konusunda aydınlatsın.

Arka bahçemizde pekte güzel domates yetiştirebilirdik. O zaman yaşamımız domates fidelerine mi bağlı olacaktı?

Yaşamımızı bir şeye, bir yere ve bir nedene bağlamak neden ki?

İnsanlardan çok insan azmanına dönüşmüştük sanırım, birileri tasmalarımızdan sıkı tutsa fena olmazdı. Yoksa neden bu kadar bağlanma isteği.

Vazgeçtim benim yaşamım pamuk ipliğine falan bağlı değil. Sokağımızın köşesindeki aydınlatma direğine bağlı. Oda şehir şebekesine, şehir şebekesi de yanılmıyorsam, barajlara, barajlar akarsulara, akarsular denizlere, denizler okyanuslara…

Tohumdan fidana, fidandan ağaca, ağaçtan ormana, dönmeli, dönmeli ve daha çok dönmeli bilmenizde fayda var bu bir dolap ve dönmeli.

Dönmeli dolap günde üç mesai dönmeli. Oda bağlanmış şehir şebekesine, dünyanın hızına ayak uydurmak zorunda değil ama dönmeli.

Share on Facebook10Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Pin on Pinterest0Email this to someone

Yorumlar

Yorum

1 Yorum

  1. Burcu

    Öyle ya namussuz dünya içinde biz olsak da olmasak da güzel dönüyor.Kimsenin umurumda olmadığımı anladığım zaman daha sekiz yaşındaydım, emin ol seninle de ilgilenmiyorlar, ilgilenmiş gibi yapıyorlar.Sekiz yaşında ki bir çocuğun gamzesine sığınıp uyumaktan daha ileriye gitmedi o yüzden rüyalarım.O yüzden bir gün bende dünyanın durduğu o zaman tanrının köpüklerle oynayıp yeryüzüne bıraktığı o zaman Mersin ağacının gövdesinde uyur, yeniden yeşerir, hatta kızar niye beni uyandırmadınız diye o kadar çok kızarım ki ateş düşürürüm yeryüzüne ilk defa ateşten bahar gelir yeryüzüne Tunus gibi yasemin devrimi yapabilirim bir gün belki…

Yorum yap