Ayrılık

Ayrılık Anotomisi

Gözlerinin hastasıyım sözünde geçen hastalığa hala çare bulamadı İsviçreli bilim adamları ve hiçbir aktarda devası yok karşılıksız sevmenin.

İntihar süsü verilmiş bir cinayet işlenmiş bu sokakta ve overlokçu her pazar ayaklarına kadar gelmiş. Hiç benzemiyordu suç aletine, sağır bir mahalle bakkalından veresiye alınmış yumurta ve peynir. Ayrılık için en kötü zaman pazar günü kahvaltıdan sonra, saat ikidir.

Saat öğleden sonra üç:

Keşke çıkarken kapıyı kapatmasaydın, böylelikle evim sokakla bir olurdu ve bende kapana kısılmış bir sıçan gibi hissetmezdim.

Saat dört:

Keşke kahvaltıda yumurta yemeseydik, kuluçkaya yatardım tavuk misali. Yalnızlığım bir kuluçka süresi ile eşit olurdu işte o zaman.

Saat beş:

Dış ses; Hanımların dikkatine overlok makinesi ayağınıza geldi. Halı, kilim, yolluk, paspas kenarına halıfleks kenarına overlok çekilir beş dakikada yapılır hemen teslim edilir.

Az önce anons edildiği üzre, artık bu evin hem erkeği hem de hanımı benim galiba.

Saat altı:

Köpekler gibi seviyordum ulan seni. Bu şarabın adı neden köpek öldüren bilmiyorum fakat, beni öldüremeyeceğinden eminim. Hıck.

Saat yedi:

“Gitmeseydi onun kulu olurdum.
Çiğneyip geçtiği yolu olurdum.
Bir ömür aşkıyla dolu olurdum.
Ne yazık bunları bilmeden gitti.
Şimdi mevsim hazan gönül elinde.
Hıçkırığa döndü adı dilimde.
Gelir mi? gelmez mi? günün birinde.
Cevapsız sorular bırakıp gitti.”

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Pin on Pinterest0Email this to someone

Yorumlar

Yorum

1 Yorum

 1. Burcu

  -Yvonne; Dün gece neredeydin?
  -Rick; Hatırlamıyorum, çok zaman geçti üzerinden.
  -Yvonne; Bu gece seni görebilecek miyim?
  -Rick; Hayatımda hiç o kadar uzun vadeli planlar yapmadım…

  Her zaman giderler ve şu hayatta anladığım tek şey yeri doldurulamayacak kimse yoktur. Sadece, hayatı alt üst olan geçmişinde aşk çıkısı çekmiş birine vakti zamanı geldiğinde boktan bir yara bandı olduğumuzdur tek gerçek, zamanı gelince kabuklar düşer acı diner ve yara bandını yerinden söküp fırlatır atarlar işte..

Yorum yap